Головна » 2017 » Травень » 5 » Тиждень математики, фізики та інформатики
Тиждень математики, фізики та інформатики

Одним із шляхів формування стійкого пізнавального інтересу школярів і виховання любові до навчального предмету є позакласна робота.

З 10 по 14 квітня 2017 року в Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 26» проходив тиждень математики, фізики та інформатики, в рамках якого було проведено ряд цікавих і змістовних заходів.

Так учні 5 і 6 класів із задоволенням брали участь у математичних експресах (вч. Горпинченко О.Ю., Шиян А.Є., Ісаєва Р.В.). У цих інтелектуальних змаганнях серед п’ятих та шостих класів перемогли команди 5-А та 6-В класів відповідно.

Для учнів 7 класів була проведена інтелектуально–розважальна гра «Вперед – до знань!» (вч. Ісаєва Р.В., Горпинченко О.Ю.). Під час заходу учні, працюючи в команді, застосовували теоретичні знання для розв’язування практичних задач, демонстрували значущість математики в системі інших наук, розкривали її таємниці, що ґрунтуються на логічності та взаємозв’язках. Школярі розгадували запропоновані ребуси, складали танграми, шукали правильні відповіді за наданими алгоритмами.

З метою виховання любові й поваги до Полтавщини та свого рідного міста, гордості за наших земляків, видатних математиків, а також бажання дізнатися ще більше про відомих в усьому світі людей для учнів 8 класів проведено брейн-ринг «Математики Полтавщини» (вч. Горпинченко О.Ю.).

У ході цієї інтелектуальної гри школярі демонстрували свої математичні знання, змагалися в ерудованості та вмінні розв’язувати цікаві нестандартні завдання, а також пригадували деякі факти з біографій математиків Полтавщини. Конкурсні завдання спонукали учнів до аналітичного та творчого мислення, привертали увагу до цікавих фактів з біографій наших відомих у всьому світі земляків.

З метою підготовки учнів 11 класів до ЗНО з математики кандидатом технічних наук, доцентом кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка Руденком Олександром Анатолійовичем було проведено урок-лекцію з теми: «Розв’язування прикладних задач з комбінаторики» (відповідальна вч. Марченко О.О.).

Свої знання з фізики учні 9 класів демонстрували в обласному конкурсі наукових робіт «Фізика в житті людини». Цікавим і пізнавальним був «Калейдоскоп цікавих фактів і наукових відкриттів ХХІ століття» (вч. Юшко Л.В.).

До Міжнародного дня польоту людини в космос проведено конкурс комп’ютерних презентацій «Цей дивовижний Всесвіт» серед учнів 10-11 класів та тематичні перерви, під час яких усі бажаючі могли переглянути кращі презентації, створені учнями (вч. Ісаєва Р.В.).

Заходи з інформатики, які проводилися під час тижня, були спрямовані на:

• розвиток творчої фантазії;

• логічного мислення;

• вміння орієнтуватися в інформаційному просторі;

• формування обов'язковості, відповідальності, креативності.

У перший день тижня був проведений конкурс знавців Excel «Моя писанка – комп’ютерний шедевр!» серед учнів 7 класів.

Роботи переможців конкурсу були розміщені на стенді, а, зокрема, стінгазеті www.Вікторина.ua.

Наступного дня для учнів 6 класів був організований тренінг "Подорож країною Інтернет".

Окрім тренінгу в цей день також була проведена інтелектуальна гра "Знавці інформатики" (8 клас), де діти показали міцні знання та гарний результат, а за кількістю балів перемогла команда «Paint».

У середу учні 9 класів змагалися в турнірі знавців "Перший мегабайт". Перемогла команда «Інтелектуали».

Конкурс "Золотий диск" для учнів 10-А класу (математичного профілю) допоміг розкрити справжніх інтелектуалів. Перемогу здобули кращі з кращих – команда «Браузер».

У четвер було організовано перегляд навчальних мультфільмів із інформатики з серії «Чомучки» для учнів початкової (2–4 кл.) та середньої школи (5 кл.)

В останній день відбулося підведення підсумків Міжнародного конкурсу з інформатики та комп'ютерної вправності "БЕБРАС-2016".

Протягом тижня школярі відповідали на запитання вікторини «Підкаже Інтернет», розгадували ребуси та кросворди, які також розміщували на стінгазеті www.Вікторина.ua. Найактивнішими в цих конкурсах виявилися учні: 6–8 класів.

Сподіваємося, що проведені заходи не залишили дітей байдужими та допомогли їм зрозуміти важливість вивчення природничо-математичних наук.

«  Травень 2017  »