Головна » 2019 » Січень » 10 » Новорічний майстер-клас “Розпис імбирних пряників”
Новорічний майстер-клас “Розпис імбирних пряників”

“Мистецтво може бути різним. Адже можна малювати на полотні, ліпити скульптури з глини, а можна творити мистецтво з тіста та глазурі”. Саме під таким девізом 9 січня для учнів 6-х класів нашої школи Дика Вікторія Владиславівна провела захоплюючий кулінарний майстер-клас із розпису імбирних пряників.

Пряник був завезений у Європу вірменським ченцем Григорієм Нікополем в 992 році. Під час свого перебування у Франції він навчав приготуванню імбирних пряників не тільки священників, а й усіх бажаючих християн. У імбирних пряників по-справжньому святковий смак. Це, без сумніву, прекрасне частування. Вони так і тануть у роті.

Розпис пряників глазур’ю та айсингом для початківців – це відмінне заняття для кожного та приємне проведення часу. Діти дізналися багато цікавого з історії пряника, способів його виготовлення, випічки, рецептури тіста та начинки. За допомогою порад майстрині школярі власноруч прикрашали пряники у вигляді кумедних сніговиків, ялиночок та будиночків візерунками.

На майстер-класах не ставлять оцінок, тут кожен творить, як хоче і як вміє. Учні відчули себе майстрами-початківцями. Насамперед на пряник нанесли візерунки за допомогою харчового маркера та керувалися ними під час роботи. Прикраса абсолютно будь-якого пряника, як правило, починається з оформлення його країв. Потім глазур розподіляють по всьому прянику, роблять ажурний розпис, прикрашають драже. Комплекти кольорової харчової глазурі дали нагоду кожному відчути себе справжнім кондитером, проявити свій креатив.

Працювали усі разом, але в кожного – свої ідеї та фантазії. І пряники, і процес творчості подарували дітям святковий настрій! (Більше ФОТО тут)

Переглядів: 40 | Додав: Admin
«  Січень 2019  »