Головна » 2018 » Листопад » 12 » День науки
День науки

«Наука – це те, що навчає нас бути людиною», - казав Григорій Сковорода. Під таким девізом з метою вшанування наукових традицій, популяризації досягнень учених 09.11.2018 року в Комунальному закладі «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 26» пройшов День науки.

Від самого ранку навчальний заклад радо зустрічав гостей - викладачів полтавських вузів. Зануритись у світ роботів школярам допомогли учитель фізики Юшко Л.В. і к.т.н. доцент кафедри будівельних машин ПолтНТУ ім. Ю. Кондратюка Нестеренко М.М.;

профорієнтаційну роботу з учнями 9-х і 10-х класів провели викладачі ПТНЗ ім. А.О. Чепіги (Остахова І.П.), ПНПУ ім. В.Г. Короленка та політехнічного коледжу (Левіна І.В.).

Діти із задоволенням взяли участь у майстер-класах «Мовний етикет українців: традиції та сучасність» (9-і класи, проректор з науково-педагогічної роботи ПУЕТ Манжура О.В.) та «Розв’язання олімпіадних задач з математики» від переможиці III етапу Всеукраїнської олімпіади з математики Лашко Тетяни (6-10-і класи).

Тематично різноманітними були лекції для старшокласників: лекція-візуалізація «Виклики енергоефективності, співпраця України з ЄС» (9-10-і класи, к.т.н. Чічуліна К.С., Магос Н.М.), лекція-диспут «Важливість отримання вищої освіти для сучасного підлітка» (9-Б клас, к.ф.н. Тарасова Н.І.), лекція-конференція «Сучасні напрямки селекції для покращення пшениці» (11-і класи, науковий співробітник, помічник селекціонера, магістр з агрономії Макаова Б.Є.), лекції «Значення продуктів харчування та якості їжі» (10-і класи, викладач кафедри гігієни УМСА Комишак І.В.), «Гротеск у мистецтві» (11-і класи, доцент кафедри документознавства ПНПУ ім. В.Г. Короленка Чередник Л.А.), відеолекція «Інформаційні технології та мехотроніка» (9-10-і класи, к. т. н. Нестеренко М.М.) та інші.

Позитивні емоції в дітей викликали численні заходи, проведені вчителями школи: гра-квест «Чарівний світ досліджень» (2 класи, Чалкова Т.Т.), лінгвістичний квест (5-і класи, Олійник О.В.), математична вікторина (6-і класи, учителі математики), урок-подорож до віртуального музею М. Остроградського (5-Б клас, Горпинченко О.Ю.), кріо-шоу (2-В клас, Чалкова Т.Т.),

лексикографічний марафон «Не бійтесь заглядати у словник» (6-і класи, Ткаченко Л.Д.), інтелектуальне змагання «Що? Де? Коли?» на основі розробок українських мовознавців (7-і класи, Ляшек Н.М., Бездітько Н.П.), інформаційний експрес «Українці – лауреати Нобелівської премії» (8-9-і класи, Мамоян Л.В.), конкурс юних географів «Країни світу в ребусах» (6-7-і класи, Конюшенко Н.О.) та інші.

На перервах усі бажаючі могли перевірити свій пульс, тиск, вагу та зріст, а також отримати від учителів фізкультури консультації щодо здорового способу життя.

Проведені в рамках Дня науки заходи переконали учнів у необхідності щільнішої взаємодії між наукою та суспільством, сприяли розвитку інтелектуального потенціалу і творчих здібностей школярів, вихованню в них відповідальності за рідну школу, своє місто, Україну.(Більше ФОТО тут)

Переглядів: 107 | Додав: Admin
«  Листопад 2018  »