Меню сайту
Час життя сайту
Соціальна мережа
МОН України
Я маю право!
ПедПреса

Робота у ПАШ ЮНЕСКО

 

КЗ "Полтавська ЗШ І-ІІІ ступенів № 26" приєдналася до Проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО у 1986 році. Цій події передувала послідовна і напружена робота всього колективу вчителів та учнів упродовж багатьох років. Сьогодні наша школа є єдиним в області навчальним закладом, що входить до ПАШ.Протягом 20 років поспіль школа бере участь у розробці чотирьох основних тем: світові проблеми і роль системи ООН у їх розв'язанні, права людини, інші країни і культури, людина і довкілля. 
Школа є постійним учасником міжнародних конференцій, семінарів, фестивалів.  
 
У жовтні 2000 року на базі Маріїнської гімназії міста Одеси відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Культура миру” асоційованих шкіл ЮНЕСКО. Наші учні презентували на конкурс власні проекти, зокрема, "Екологічні проблеми річки Лтави”, "Архітектура Полтавщини XX століття”, "Мої права: закон і його реалізація в школі” та інші. 
 
У січні 2003 року Міжнародний фестиваль Асоційованих шкіл ЮНЕСКО відбувся у Вінниці. Серед більш ніж 20 українських та 9 закордонних делегацій були представники і нашої школи. 
 
У квітні-травні 2004 року Полтавська ЗШ №26 брала участь у творчому звіті "10 років Маріїнській гімназії в проекті Асоційованих Шкіл ЮНЕСКО”, де мала можливість обмінятися досвідом роботи в міжнародному проекті. Річний звіт у вигляді кінофільму високо оцінило компетентне журі. Роботу школи було відзначено Почесною грамотою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО. 
 
2005 рік увійшов в історію школи як рік участі у Всеукраїнській конференції "Громадянин України – громадянин світу” (березень, місто Хмельницький) 
          
та VІ Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО "Європейський вимір України очима молоді” (жовтень, місто Житомир). 
 
                 
У 2006 році Ганцева Анастасія стала призером конкурсу «Мільйон за посмішку» (у жанрі відеосюжетів), який проводила Маріїнська гімназія м.Одеси (в рамках телекомунікативних проектів ЮНЕСКО). 
 
Проект «Великий Волзький річковий шлях» - один із численних телекомунікативних проектів ЮНЕСКО, покликаних об'єднати дітей з різних країн, що цікавляться проблемами екології, культурології, етнографії. У цьому році учні туристсько-краєзнавчого загону «Пошук» беруть активну участь у цьому проекті, вивчаючи та досліджуючи малі річки Полтавщини.
 

XII Всеукраїнська  конференція старшокласників асоційованих шкіл ЮНЕСКО

“ Земля – наша спільна домівка: на шляху до збереження біорізноманітності 
та зближення культур. Досвід ЮНЕСКО, міжнародна практика, українські реалії” 

Ласпі 2010

Мета конференції: позиціонування української держави як надійного партнера спеціалізованих установ системи ООН через долучення національних інституцій-членів на рівні асоційованих шкіл і кафедр ЮНЕСКО.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
XІІІ Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО “Хімія – наше сьогодення, наше майбутнє!”
 

26-28 вересня 2011 року учні Полтавської загальноосвітньої школи №26 взяли участь у XІІІ-ій Всеукраїнській конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО “Хімія – наше сьогодення, наше майбутнє!”, яку було присвячено Міжнародному року хімії.

 Конференція проходила на базі дитячого санаторно-оздоровчого центру “Ласпі” (м. Севастополь) під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО за сприяння Міжуніверситетської мережі кафедр ЮНЕСКО та їхніх партнерів “Культура миру через комунікацію ”

Захід проходив у форматі пілотної рольової гри “Модель ЮНЕСКО”. Мета гри: з використанням активних навчальних технологій залучити учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО в Україні до конструктивної дискусії щодо ролі хімії у розв’язанні глобальних проблем людства з урахуванням досвіду ЮНЕСКО, а також передової міжнародної та вітчизняної практики.

Для участі в рольовій грі “Моделі ЮНЕСКО” наша команда “Кредо” підготувала стільниковий фільм і “Урок хімії для XXІ століття ”.Переможці визначалися за результатами пошуку командами прапорів під час проходження тематичного квесту “Хімік - шоу ”. Після квесту наша команда “Кредо” за правом одного з переможців сформувала делегацію в складі 9 осіб (3 команди), яка на Міжнародній конференції держав-членів ЮНЕСКО представляла Російську Федерацію.

Учасники ігрової сесії імітаційної рольової гри впродовж виконання відповідних ігрових завдань перебували під постійним наглядом спеціальних обліковців, призначених Секретаріатом Гри. Обліковці старанно відслідковували до-тримання гравцями всіх делегацій норм поведінки за столом, демонстрацію запропонованого дрес-коду, добір колірної гами вбрання,  загальнокомандну символіку і долучали отримані результати до суми загальнокомандних залікових балів.

Делегації за короткий час гри представили власну бліц презентацію “Країна і люди ”, тур вальсу та сценічне відтворення образу власної держави в її знаних символах.

Другий день ігрової сесії для делегацій держав-членів ЮНЕСКО розпочався проведенням претендент-шоу “Знання - сила ”, під час якого були перевірені знання історії та практики роботи ЮНЕСКО, знання чинних “Правил загальної класифікації різних категорій нарад, що скликаються ЮНЕСКО”, знання чинних  “Правил процедури Міжнародної конференції ”, протокольні та етикетні навички побутового та ділового спілкування.

За результатами першого ігрового дня та хорової презентації власного девізу Міжнародного року хімії наша делегація очолювала трійку переможців.

Основним етапом ігрової сесії була імітація Міжнародної конференції держав-членів ЮНЕСКО, під час якої створено проекти власних пленарних доповідей, доповідей для робочих груп, а також варіантів Преамбул для власного проекту Підсумкової декларації Конференції “Хімія на службі майбутньому ”.

За час гри проведені переговори керівників делегацій і делегатів-доповідачів зі своїми візаві з інших делегацій задля вироблення / узгодження спільної позиції на голосуваннях щодо підготовлених делегаціями 4 блоків пропозицій по Підсумковій декларації Конференції.

  Після підрахування залікових загальнокомандних балів Секретаріатом Гри були визначені переможці. Трійку лідерів склали делегації Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Російської Федерації. 

 

XIV - конференція асоційованих шкіл юнеско під девізом: «Cтала енергетика для всіх – крок до спільного, більш безпечного майбутнього». 
 
 

XVI Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО 
«Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи
ЮНЕСКО задля гармонізації відносин у полікультурному світі відповідно
до принципів «Нового гуманізму»

28 листопада 2014 року відбулось відкриття XVI Всеукраїнської конференції учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО «Модель ідеального суспільства за Шевченком: освітні ініціативи ЮНЕСКО задля гармонізації відносин у полікультурному світі відповідно до принципів «Нового гуманізму». Організатором конференції є Гуманітарна гімназія «Гармонія». Двері для 57 учасників Асоційованих шкіл ЮНЕСКО гостинно відкрив Технічний ліцей Дніпровського району міста Києва.

На урочистому відкритті першого дня конференції були присутні такі поважні гості: Гевко Андрій Євгенович, Заступник Міністра освіти і науки України; Герасим’юк Ольга Володимирівна, Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, представник України у Керівному комітеті Ради Європи з питань медіа та інформаційного суспільства (CDMSI); Дем’янюк Олександр Олександрович, другий секретар відділу (Секретаріату) Національної комісії України у справах ЮНЕСКО Департаменту світового українства та культурно-гуманітарного співробітництва; Александрович Олександр Ярославович, директор Першого європейського департаменту Міністерства закордонних справ України; Фіданян Олена Григорівна, директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради; Горбунов Ярослав Володимирович, Голова районної в місті Києві державної адміністрації; Глоба Марія Костянтинівна, Національний координатор проекту ПАШ ЮНЕСКО, Міністерство освіти і науки України, Рудаківська Світлана Вікторівна, проректор з довузівської підготовки, професор Київського міжнародного університету; Некряч Анастасія Іванівна, доктор політичних наук, професор Київського міжнародного університету; Іваніна Наталія Василівна, начальник управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації та Сидоренко Наталія Анатоліївна, заступник директора РНМЦ Дніпровського управління освіти з питань інноваційної та експериментальної діяльності, інклюзивної освіти, моніторингових досліджень та співпраці в галузі освіти.

Так як конференція присвячена відзначенню 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, то всі учасники та гості мали змогу познайомитися з різними інсценізаціями його творчості та біографічних відомостей у різних номерах, зокрема у Музичній елегії «Тарасе, ти оспіваний в віках…» (виконавець – Маховська С. Л., учитель української мови та літератури Гуманітарної гімназії «Гармонія», кандидат історичних наук), декламуванні поезії Романа Лубківського «До автопортретів утрачених або невідомих» (виконавець – учень 9-А класу Технічного ліцею Двіжона Богдан), хореографічній постановці «Зоре моя вечірняя» (балетмейстер Шалапа С. В., виконавці – студенти Лисюк В., Вовк С), театралізованій постановці «Незриме писане пером» (режисер-постановник Кратко Ю. В., виконавці – студенти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв України).

Творча сесія ІІ: «Український проект – молодіжна синквейн-естафета» була проведена у вигляді бліц-презентацій ідеального образу власної держави. Команди шкіл по-черзі зачитували свої, раніше підготовлені за умовами конференції, синквейни. Після чого Секретаріатом було обрано і нагороджено Топ-10 кращих синквейнів.

Далі у порядку денному була Ігрова сесія І: «Україна – Шевченко –ЮНЕСКО»: квест-тур, за проведення якої був відповідальний учитель історії Гуманітарної гімназії «Гармонія» Сорокін Олександр Юрійович. Всі учасники були розділені на 4 команди, з ними було проведено ознайомлювальний інструктаж, після чого вони отримали картки з завданням квест-туру. За кожною з команд була закріплена аудиторія в якій учасники виконували ігрові дії. Перший робочий день конференції завершився для учнів-учасників пошуково-дослідницькими сесіями:

А. Проектна студія «Роль жінки у суспільстві за Т.Г.Шевченком та гендерні ініціативи ЮНЕСКО» (керівники – Мінаєва С. В., вчитель української мови та літератури Гуманітарної гімназії «Гармонія»; Сірош О. М., вчитель української мови та літератури Технічного ліцею) Сектор освіти:

Б. Конструкторське бюро моделей «Освіта як пріоритет розвитку суспільства: співзвуччя поглядів Т.Г.Шевченка та ЮНЕСКО» (керівники – Авраменко І. А., заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель фізики Гуманітарної гімназії «Гармонія»; Зенкова І. А., вчитель української мови та літератури Технічного ліцею ) Сектор комунікації та інформації:

В. Анімаційний центр «Міжнаціональний діалог – шлях до стійкого миру у суспільстві (заклики Кобзаря та досягнення ЮНЕСКО)» (керівники – Маховська С. Л., вчитель української мови та літератури Гуманітарної гімназії «Гармонія», кандидат історичних наук; Кудрявцева Ю. Г., вчитель англійської мови Технічного ліцею). Сектор соціальних і гуманітарних наук:

Г. Експертно-правова рада «Боротьба Т.Г.Шевченка за дотримання природних прав людини та діяльність ЮНЕСКО у цій царині» (керівники – Карпенко О. М., вчитель світової літератури, історії та правознавства Гуманітарної гімназії «Гармонія»; Жебель А. А., учитель історії та правознавства Технічного ліцею)

Робота у секціях мала такий вигляд:

  • Експрес-лекції представників Секретаріату, керівників комісій;

  • Бліц-презентації власних графічних моделей, відеороликів, проектів Декларацій, ключових тез учасниками команд;

  • Розробка шкільної моделі ідеального суспільства за секторами та формування пропозицій до Декларації конференції.

Березень 2016

XVII Всеукраїнська конференція учнів асоційованих шкіл ЮНЕСКО

«Українсько-європейські ініціативи в освітньому просторі: ціннісна парадигма»

м.Київ, НВК №141

Перший день конференції був присвячений українсько-європейським освітнім цінностям. Учасники конференції мали змогу познайомитись із проблемами становлення відкритої ціннісної парадигми, гуманітарною політикою в освіті, розумінням феномену свободи.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Делегати від нашої школи взяли участь у секціях «Ціннісна парадигма в освітньому просторі школи: методи, технології, моделі сучасної школи та принципи «STEM Learning is Everywhere», «Діалог і взаємодія європейських та українських духовних цінностей – основоположні принципи європейської організації».

 

↑ НАГОРУ ↑

Годинник
Tag Cloud
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0