Меню сайту
Час життя сайту
МОН
ПедПреса

У січні 2019 року наша школа приєдналася до обласної мережі Громадсько-активних шкіл, яка працює в рамках Міжнародної програми «Школа як осередок розвитку громади».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*******

З 15 жовтня 2018 року наша школа стала учасником Програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів».

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation.

Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.
В рамках Програми розробляються рекомендації для закладів освіти щодо реалізації активностей та створюється спільнота відповідальних закладів, що сприяють здоров’ю учнів. П’ять найактивніших шкіл у фіналі Програми отримають гранти на закупівлю обладнання для STEM*-лабораторій (*STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

Мета програми:

  • набуття та засвоєння учнями нових знань про здоровий спосіб життя;
  • популяризація раціонального харчування та концепції “здорового дизайну” рекреацій та приміщень де перебувають і харчуються діти;
  • впровадження нових форм організації тематичного дозвілля учнів;
  • створення спільноти закладів загальної середньої освіти, що популяризують здоровий спосіб життя.

Ця програма об’єднує понад сотню українських шкіл, які обирають здоровий спосіб життя. Активності, які проводяться у рамках цієї програми, організовують у трьох напрямках:

  • фізичні активності;
  • здорове харчування;
  • організація простору.

За час, протягом якого наша школа є учасником програми, було проведено десятки різноманітних заходів: спортивні змагання, акції за здорове харчування, майстер-класи, інформаційні мікси, вітамінні дні тощо. (ФОТО тут). У школі постійно діє Куточок художнього релаксу, створена креативна фотозона «Healthy Schools», де діти мають змогу ділитися фото свого активного відпочинку. Кожного дня на уроках проводяться руханки, а на перервах – танцювальні хвилинки.

В рамках Проекту «Healthy Schools» наша школа співпрацює з Полтавським університетом економіки і торгівлі, викладачі якого систематично проводять для дітей цікаві майстер-класи. До активностей залучаються не тільки діти і педагоги, а й батьки наших учнів, різноманітні громадські організації (ГО «Світло надії», «Меридіан», Клініка дружня до молоді).

Здоров’я – найцінніший скарб, тож навчимо наших учнів піклуватися про нього з дитинства!!!

*****

В основі системи виховної роботи лежить діяльнісний підхід та метод проектів, а також моделі громадянського виховання «Від громадянина України – до громадянина світу» та структурно-рівневої соціалізації особистості.

Найцікавішими шкільними проектами за напрямками «Школа», «Школа – місто» є:  «Видатні постаті нашого краю», «День міста», «Літератори дітям», «Казки моєї малої Батьківщини», «Митці Полтавського краю», «Ми – українці», «Вибори до шкільного парламенту».

 

Учні школи беруть активну участь у Всеукраїнських та регіональних експедиціях «Пізнай свою країну», «Історія міст і сел України», «Україна вишивана», «Шляхами подвигу та бойової слави», «Я хочу жити в якісному світі», «У нас одне коріння», «Патріоти».

 

Не менш важливе значення відводиться ситуаційно-рольовим іграм, тренінгам по програмам «Рівний – рівному», «Ми – українці», роботі волонтерських загонів.

«Добро починається з малого» - ці слова стали девізом для членів волонтерського загону «Покликання» (керівник Кондратенко О.В.), який працює вже 6 років.

яснювальну роботу серед школярів про шкідливість вживання алкоголю, про користь загартовування, занять фізкультурою, спортом.я», виступають перед учнями з усними журналами, в яких ведуть розЗ метою пропагування здорового способу життя, залучення учнів до активної діяльності у сфері спорту та туризму, організації психологічної взаємодопомоги волонтери загону «Покликання» постійно проводять серед школярів години спілкування «Здоровий спосіб життя», «Виставки малюнків та газет», «Молодь обирає здоров'я».

 

  

Волонтерський загін «Покликання» тісно співпрацює з громадськими організаціями : Благодійною асоціацією допомоги Віл-інфікованим і хворим на СНІД «Світло надії», громадською організацією «Клуб Квітень», Полтавською обласною благодійною організацією, Реабілітаційним центром «Вихід є», «Клініка дружня до молоді».

 

 Щорічно при підтримці міської організації Товариства Червоного Хреста (представник Корсун І.М.)  учні школи беруть активну участь у благодійній акції «Діти – дітям», «Чужої біди не буває».

 

Цікаво і змістовно працює волонтерський загін «Турбота», який підтримує тісний зв’язок з ветеранами Октябрської районної ради ветеранів, Полтавською міською спілкою ветеранів Афганістану. Члени загону надають посильну допомогу ветеранам Великої Вітчизняної війни, людям похилого віку, підтримують їх у нелегких буднях, вітають зі святами. У рамках операції «Память» в школі створено літопис «Дорогами війни», проводятся конкурси вітальних листівок «Зі святом вас, ветерани», «Полтаво, стоїш ти огорнена в славу», «Вогонь війни в памяті нащадків», акції «Поспішаймо до оселі ветерана», «Милосердя», «Твори добро! Бо ти – людина», до Дня Перемоги свята: «Память про Вас береже Полтавщина», «Шана Вам,ветерани».

 

Творче об’єднання «Краса»

У 2010-2011 н.р. у десятих класах почало функціонувати творче об’єднання «Краса» під керівництвом учителя укр. мови і літератури Шарпило Т.О.

Виховання учнівської молоді спрямоване на розвиток духовності, патріотизму, поваги до історичної спадщини українського народу, творчих здібностей дітей – таку мету поставили перед собою педагоги.

Змістовно й цікаво проходять заходи, організовані учасниками творчого об’єднання в рамках проекту «Краса врятує світ» : філософські діалоги, хвилинки ерудиції, виїзні фотосесії, створення тестів, тематичних плакатів, написання творчих робіт, виставки і презентації літератури, обговорення творів мистецтва тощо.

Старшокласники багато працюють з довідковою літературою, відвідують бібліотеки, архіви.

Робота в рамках проекту збагачує життєвий досвід учнів, формує поняття людини-творця, майстра своєї справи, виховує в дітей позитивні риси характеру, створенню краси.

Особливою популярністю серед старшокласників користується дискусійний клуб «Я так думаю». На засіданнях обговорюються такі питання: «Що означає бути патріотом?», «Я і ми: як жити разом», «Демократія: це воля більшості чи захист прав меншості?», «Я у місцевій громаді», «Духовність особливості і мистецтво», «Чи кожен може бути успішним», «Як ви розумієте поняття «свобода» і «відповідальність»

  Важливою складовою виховання громадської активності, компетентностей учнів є діяльність шкільного парламенту.

Саме він створює для учнів школи широкі можливості для самореалізації, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, індивідуальної і суспільної, залучає до реформаторських процесів школи, забезпечує захист учнів, відвертає їх увагу від асоціальних форм поведінки.

 

Справжнім виявом учнівської демократії у школі є вибори голови  учнівського парламенту, в яких беруть участь учні 5-11 класів, вчителі, батьки.  Кандидати від шкільних колективів складають свою передвиборчу програму,  довірені особи агітують за них, а потім в день виборів кожен учень школи голосує за обраного кандидата.   Новообраний президент та представники від учнівських колективів (учні 8-11 класів) входять до учнівського парламенту, вирішують найбільш важливі питання шкільного життя, напрямки діяльності колективу.

 Виконавчими органами шкільного самоврядування для учнів 1-4 класів є старост, школа лідерів (5-7 класи), малі ініціативні групи. Це дає  змогу послідовно впроваджувати рішення учнівського парламенту в життя класних колективів.

 

Організаційно-функціональна структура учнівського парламенту дає уявлення про його роботу. Кожен з центрів має певні завдання, цілі і напрямки діяльності. Так, центр навчання і творчості організовує товариську допомогу в навчанні, роботу учнів-консультантів з різних предметів, сприяє розвитку самоосвіти учнів. Життя школи відображається у шкільній пресі (газета "26 елемент"). Центр об'єднує учнів, які збирають інформацію про різні події шкільного життя, висвітлює їх у

Члени парламентського центру "За здоровий спосіб життя" організовують і проводять заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, боротьбу зі шкідливими звичками, допомагають у проведенні спортивних змагань, ігор, забав.

Центр зовнішніх зв'язків (ЮНЕСКО) працює в тісній співпраці з клубом ЮНЕСКО, який діє при школі, знайомить учнів з культурними традиціями інших країн, інформує та відзначає пам'ятні дати ЮНЕСКО.

Шефський центр займається організацією шефської допомоги учням 1-4 класів (старостат), 5-7 класів (школа лідерів), надає допомогу в організації та проведенні заходів, свят, ігор, змагань, екскурсій.

Робота центру дозвілля спрямована на організацію культурного відпочинку та дозвілля школярів (проведення вечорів, свят, розваг, зустрічей з цікавими людьми, конкурсів), а також участь у роботі творчих гуртків, клубів, виставках художньої творчості школярів.

Традиційними стали такі заходи: «Посвята в першокласники», інтелектуальні конкурси «Що? Де? Коли?», «Розумники і розумниці», «Найрозумніший», портрет мого класу «Весела сімейка», КВК між вчителями та учнями школи, спортивні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я», «Слава козацьке не вмре не загине», «Міс школи», родинне свято до Дня матері, «Уклін тобі, низький матусю», «Подорожуємо країнами Європи», «Молодь обирає здоров’я», виставка-конкурс виробів з природного матеріалу «Овочеві витівки» до Дня міста, літературно-музичні композиції «Вогонь вічний в пам’яті нащадків», «Афганістан болить в моїй душі», акції «Діти - дітям», «Подвір’я школи - найчистіше», «Милосердя», «Ветеран живе поруч», «День без паління», «Нагодуй птахів», «Книжка в бібліотеку».

   

 

↑ НАГОРУ ↑

Годинник
Tag Cloud
Календар
«  Липень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0