Меню сайту
Час життя сайту
Соціальна мережа
МОН України
Я маю право!
ПедПреса

У січні 2019 року наша школа приєдналася до обласної мережі Громадсько-активних шкіл, яка працює в рамках Міжнародної програми «Школа як осередок розвитку громади».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

*******

Протягом 2018-2019 н.р. наша школа була учасником Програми «Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів».

«Healthy Schools: заради здорових і радісних школярів» – унікальна трирічна соціальна програма, яка реалізується Центром «Розвиток КСВ» та Mondelēz International Foundation.

Програма має на меті сприяти розвитку здорового харчування, фізичних активностей та свідомого ставлення школярів до власного здоров’я.
В рамках Програми розробляються рекомендації для закладів освіти щодо реалізації активностей та створюється спільнота відповідальних закладів, що сприяють здоров’ю учнів. П’ять найактивніших шкіл у фіналі Програми отримають гранти на закупівлю обладнання для STEM*-лабораторій (*STEM: S-science, T-technology, E-engineering, M-mathematics).

Мета програми:

  • набуття та засвоєння учнями нових знань про здоровий спосіб життя;
  • популяризація раціонального харчування та концепції “здорового дизайну” рекреацій та приміщень де перебувають і харчуються діти;
  • впровадження нових форм організації тематичного дозвілля учнів;
  • створення спільноти закладів загальної середньої освіти, що популяризують здоровий спосіб життя.

Ця програма об’єднує понад сотню українських шкіл, які обирають здоровий спосіб життя. Активності, які проводяться у рамках цієї програми, організовують у трьох напрямках:

  • фізичні активності;
  • здорове харчування;
  • організація простору.

 

*****

В основі системи виховної роботи лежить діяльнісний підхід та метод проектів, а також моделі громадянського виховання «Від громадянина України – до громадянина світу» та структурно-рівневої соціалізації особистості.

Найцікавішими шкільними проектами за напрямками «Школа», «Школа – місто» є:  «Видатні постаті нашого краю», «День міста», «Літератори дітям», «Казки моєї малої Батьківщини», «Митці Полтавського краю», «Ми – українці», «Вибори до шкільного парламенту».

 

Учні школи беруть активну участь у Всеукраїнських та регіональних експедиціях «Пізнай свою країну», «Історія міст і сел України», «Україна вишивана», «Шляхами подвигу та бойової слави», «Я хочу жити в якісному світі», «У нас одне коріння», «Патріоти».

 

Не менш важливе значення відводиться ситуаційно-рольовим іграм, тренінгам по програмам «Рівний – рівному», «Ми – українці», роботі волонтерських загонів.

«Добро починається з малого» - ці слова стали девізом для членів волонтерського загону «Покликання» (керівник Виноградець Т.О.), який працює вже 8 років.

  Волонтерський загін «Покликання» тісно співпрацює з громадськими організаціями : Благодійною асоціацією допомоги Віл-інфікованим і хворим на СНІД «Світло надії», Полтавською обласною благодійною організацією, «Клініка дружня до молоді».

 Щорічно при підтримці міської організації Товариства Червоного Хреста (представник Корсун І.М.)  учні школи беруть активну участь у благодійній акції «Діти – дітям», «Чужої біди не буває».

Особливою популярністю серед старшокласників користується дискусійний клуб «Я так думаю». На засіданнях обговорюються такі питання: «Що означає бути патріотом?», «Я і ми: як жити разом», «Демократія: це воля більшості чи захист прав меншості?», «Я у місцевій громаді», «Духовність особливості і мистецтво», «Чи кожен може бути успішним», «Як ви розумієте поняття «свобода» і «відповідальність»

  Важливою складовою виховання громадської активності, компетентностей учнів є діяльність шкільного парламенту.

Саме він створює для учнів школи широкі можливості для самореалізації, орієнтує їх на досягнення соціально корисної мети, індивідуальної і суспільної, залучає до реформаторських процесів школи, забезпечує захист учнів, відвертає їх увагу від асоціальних форм поведінки.

 

Справжнім виявом учнівської демократії у школі є вибори голови  учнівського парламенту, в яких беруть участь учні 5-11 класів, вчителі, батьки.  Кандидати від шкільних колективів складають свою передвиборчу програму,  довірені особи агітують за них, а потім в день виборів кожен учень школи голосує за обраного кандидата.   Новообраний президент та представники від учнівських колективів (учні 8-11 класів) входять до учнівського парламенту, вирішують найбільш важливі питання шкільного життя, напрямки діяльності колективу.

 Виконавчими органами шкільного самоврядування для учнів 1-4 класів є старостат, школа лідерів (5-7 класи), малі ініціативні групи. Це дає  змогу послідовно впроваджувати рішення учнівського парламенту в життя класних колективів.

 

Організаційно-функціональна структура учнівського парламенту дає уявлення про його роботу. Кожен з центрів має певні завдання, цілі і напрямки діяльності. Так, центр навчання і творчості організовує товариську допомогу в навчанні, роботу учнів-консультантів з різних предметів, сприяє розвитку самоосвіти учнів. 

Члени парламентського центру "За здоровий спосіб життя" організовують і проводять заходи, спрямовані на пропаганду здорового способу життя, боротьбу зі шкідливими звичками, допомагають у проведенні спортивних змагань, ігор, забав.

Центр зовнішніх зв'язків (ЮНЕСКО) працює в тісній співпраці з клубом ЮНЕСКО, який діє при школі, знайомить учнів з культурними традиціями інших країн, інформує та відзначає пам'ятні дати ЮНЕСКО.

Шефський центр займається організацією шефської допомоги учням 1-4 класів (старостат), 5-7 класів (школа лідерів), надає допомогу в організації та проведенні заходів, свят, ігор, змагань, екскурсій.

Робота центру дозвілля спрямована на організацію культурного відпочинку та дозвілля школярів (проведення вечорів, свят, розваг, зустрічей з цікавими людьми, конкурсів), а також участь у роботі творчих гуртків, клубів, виставках художньої творчості школярів.

Традиційними стали такі заходи: «Посвята в першокласники», інтелектуальні конкурси «Що? Де? Коли?», «Розумники і розумниці», «Найрозумніший», портрет мого класу «Весела сімейка», КВК між вчителями та учнями школи, спортивні змагання «Тато, мама, я – спортивна сім’я», «Слава козацьке не вмре не загине», «Міс школи», родинне свято до Дня матері, «Уклін тобі, низький матусю», «Подорожуємо країнами Європи», «Молодь обирає здоров’я», виставка-конкурс виробів з природного матеріалу «Овочеві витівки» до Дня міста, літературно-музичні композиції «Вогонь вічний в пам’яті нащадків», «Афганістан болить в моїй душі», акції «Діти - дітям», «Подвір’я школи - найчистіше», «Милосердя», «Ветеран живе поруч», «День без паління», «Нагодуй птахів», «Книжка в бібліотеку». 

 

↑ НАГОРУ ↑

Годинник
Tag Cloud
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0