Шановний учень, що ти маєш знати про насильство?

Описание: Описание: http://www.guoz.te.ua/XML/251120137.files/image001.jpgФізичне – це застосування дорослими сили: побої, ляпаси, стусани, копання ногами, дряпання, завдання опіків, душення, удари кулаком, жбурляння в людину предметів, смикання за волосся, закручування, заламування рук, позбавлення свободи, їжі, одягу та інших нормальних умов життя, що може призвести до смерті, порушень фізичного, психічного стану.

Сексуальне – будь – яка сексуальна поведінка, що нав’язується проти твоєї волі:, сексуальні дотики, нав’язування перегляду відповідних телепрограм і фільмів тощо.

Психологічне (емоційне) – навмисне приниження честі і гідності, яке спричинює образу, страх, невпевненість у собі. Це лайка, крик. Прокльони, придумування образливих прізвиськ, залякування, образливі жести, брутальність стосовно близьких людей, завдання шкоди домашнім тваринами. Це також нищення, приховання, пошкодження цінних речей, брутальна критика дій, думок, почуттів, заборона висловлюватись. Сюди ж належать погрози вигнати з дому, здати в дитячий будинок, психіатричну лікарню, міліцію чи в’язницю, вчинити самогубство.

Економічне – позбавлення майнових прав або обмеження в них, відмова в коштах на їжу, теплий одяг, засоби гігієни чи ліки, витрачання сімейних грошей однією людиною, яка прирікає родину на голод і злиденне існування.

Зверни увагу!

Від насильства потерпають як жінки, так і чоловіки, часто потерпілими від насильства стають діти та підлітки. Не обминає ця проблема і старих та немічних.

Пам’ятай! Якщо насильство відбулося, провини потерпілої людини тут немає!

Якщо в сім’ї тебе:

• принижують, ображають;
  • б’ють, штовхають;
  • позбавляють їжі, житла, пошкоджують майно;
  • примушують до небажаних сексуальних стосунків;
  • ти є жертвою домашнього насильства, обов’язково звертайся за допомогою.

Що робити в критичних ситуаціях?

• Намагайся уникати суперечок у ванній кімнаті чи на кухні – там, де є гострі та ріжучі предмети.
  • У разі загрози твоєму здоров’ю, викликайте міліцію за номером 102.
  • Заздалегідь знайди місце, куди можна піти, щоб перечекати небезпеку.
  • Звернися по допомогу до спеціалістів – соціальних служб, кризових центрів, громадських організацій.
  • Зателефонуй на Національну “гарячу лінію” з питань протидії насильству прав дитини й отримай допомогу.

Описание: Описание: http://www.guoz.te.ua/XML/251120137.files/image002.jpgКуди можна звернутись за допомогою?

• Звернутись за допомогою до вчительки, якій довіряєш, до шкільного психолога або соціального педагога.
  • Полтавський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді тел. 56-20-52, Полтава, вул. Жовтнева 36, к. 147,
  • Службу у справах дітей…тел. 56-43-99, Полтава, вул. Жовтнева 36, к. 147
  • Службу у справах дітей виконкому Октябрської районної в м. Полтава ради тел. 633-697, 631-108, м.Полтава, вул. Калініна 30, к. 411

↑ НАГОРУ ↑