Соціальна мережа
МОН України
Я маю право!

МУЗЕЙНА КІМНАТА ЮНЕСКО

У 1971 році в Полтавській ЗШ № 26 засновано клуб інтернаціональної дружби «Голубок», завдяки діяльності якого в 1985 році  школу включено до Проекту Асоційованих шкіл ЮНЕСКО. До речі, наша школа на сьогоднішній день є єдиною в області учасницею даного проекту, метою якого є забезпечення якісної шкільної освіти, спрямованої на реалізацію проектів з підтримки знань у галузі прав людини, демократії, міжкультурних зв'язків та захисту довкілля.

З метою кращої координації діяльності в школі створена спеціальна структура «Клуб ЮНЕСКО», яка працює за напрямками «Культурна спадщина», «Права людини» та «Людина і довкілля».

Накопичений досвід, розробки проектів, матеріали круглих столів, майстер-класів, листування, зустрічей стали поштовхом до створення в 2006 році музейної кімнати ЮНЕСКО.

Мета її діяльності – популяризація основних напрямків роботи Проектів Асоційованих шкіл, вивчення історії, культури, традицій свого народу, пошук і встановлення партнерських зв'язків між учнями навчальних закладів різних держав та інше.

У музейній кімнаті можна побачити експозиції, присвячені історії входження школи до Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, структурі ООН, пам'яткам культурної спадщини ЮНЕСКО, відомим полтавцям, що занесені до списку видатних діячів ЮНЕСКО. Серед них Григорій Сковорода, Іван Котляревський, Микола Гоголь, Володимир Короленко, Михайло Остроградський, Юрій Кондратюк.

Окремий стенд присвячено діяльності школи в рамках проектів Асоційованих шкіл ЮНЕСКО, оскільки школа є постійним учасником міжнародних конференцій, семінарів, фестивалів. Серед них Міжнародний фестиваль у Вінниці, творчий звіт «10 років Маріїнській гімназії», Всеукраїнська конференція «Громадянин України – громадянин світу» у  Хмельницькому, «Європейський вимір України очима молоді» у м. Житомир.

За активну участь у міжнародній співпраці України на ниві освіти, науки і культури нашу школу неодноразово нагороджено грамотами Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Музейна кімната постійно працює. На її базі проводяться тематичні інформаційні хвилинки, екскурсії, відбуваються засідання дискусійного клубу, літературно-музичні світлиці.

Фонди музейної кімнати постійно поповнюються.

Ми завжди раді бачити гостей у єдиній у місті музейній кімнаті ЮНЕСКО.

«  Лютий 2020  »